mojeauto.pl > Centrum informacyjne > Mojeauto.pl najpopularniejszym kanałem RSS

Mojeauto.pl najpopularniejszym kanałem RSS

W lutym użytkownicy Cafe News poszukujący informacji na temat motoryzacji najczęściej korzystali z kanału mojeauto.pl.

Według danych z lutego ponad 15 procent wiadomości motoryzacyjnych czytanych w tym czasie przez użytkowników Cafe News pochodziło z serwisu mojeauto.pl. Tym samym w kategorii tematycznej motoryzacja mojeauto.pl okazało się najczęściej wybieranym kanałem informacyjnym  – wynika z rankingu najpopularniejszych kanałów RSS w Cafe News.

W mojeauto.pl Internauci znajdą różnorodne informacje z sektora motoryzacyjnego, informacje o niecodziennych wydarzeniach i premierach, inwestycjach drogowych, redakcyjne testy samochodów i zdjęcia, raporty i analizy. Obok aktualności publikowane są komentarze czołowych ekspertów, analityków i uznanych praktyków motoryzacji w Polsce i na świecie.

 Nazwa kanału       

 Popularność

 1. Mojeauto.pl

 15,0%

 2. Moto.pl - Aktualności

 12,0%

 3. Samar

 9,7%

 4. Locos

 9,6%

 5. Motoflesz.pl

 7,8%

 6. INTERIA.PL - Motoryzacja

 6,2%

 7. F1wm.pl

 6,0%

 8. AutoCentrum.pl

 4,6%

 9. Furious.pl

 4,2%

 10. 4safe.pl

 3,7%

 

Tabela 1. Najpopularniejsze kanały w kategorii Motoryzacja. Ranking przygotowała firma Cafe News wraz z portalem RSSy.pl.

 

Popularność kanałów informacyjnych w Cafe News oceniano na podstawie liczby kliknięć w dany kanał w stosunku do liczby kliknięć ogółem we wszystkie kanały zgrupowane grupie tematycznej motoryzacja w Cafe News. W rankingu uwzględniono jedynie te źródła informacji, które są dostępne w popularnym agregatorze aktualności.

Cafe News to pierwszy w Polsce darmowy program, który grupuje najlepsze źródła informacji i pozwala nimi intuicyjnie zarządzać. Korzystający z Cafe News otrzymują  błyskawicznie na swój komputer wszystkie interesujące i określone przez nich news-y na wybrane zagadnienia i tematy. Posegregowane tematycznie kanały sprawiają, że dostęp do informacji jest łatwy, szybki i przyjazny. Cafe News to nie tylko czytnik RSS- to także innowacyjne narzędzie monitorujące i udostępniające aktualności. Obecnie Cafe News grupuje treści pochodzące z ponad 700 polskich portali i serwisów informacyjnych.

RSS – to kanał, którym za pośrednictwem odpowiedniego programu, przesyłane są do naszego komputera teksty zlokalizowane w sieci. Za wyświetlanie wiadomości odpowiada specjalne oprogramowanie zwane czytnikiem RSS. Program ten na bieżąco pobiera ze wskazanych wcześniej stron tytuły oraz nagłówki wiadomości i układa je w formie listy na pulpicie naszego komputera. Po kliknięciu w link komunikatu, aplikacja otwiera stronę, na której znajduje się pełen tekst.

 

Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 - 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.